Dbajmy o nasze stopy - unikniemy operacji

Operacja - skutek braku dbałości o stopy

Operacja stopy

Nasze stopy zasługują na znacznie więcej uwagi niż im poświęcamy. To dzięki nim możemy się poruszać, więc warto zacząć doceniać rolę jaką spełniają w naszym prawidłowym funkcjonowaniu. Niestety coraz częściej do lekarzy trafiają osoby, którym dolegają bóle stóp. Ich podłoże może być różne i tylko po zleconych badaniach lekarz będzie mógł jasno stwierdzić co nam dolega.

Najczęściej choroby stóp związane są ze zwyrodnieniami stopy, z jej deformacją oraz z wszelkimi urazami. Będąc w ciągłym ruchu a nawet stojąc obciążamy swoje stopy, co może doprowadzić do różnych schorzeń. Również złe dbanie o stopy, noszenie nieodpowiedniego obuwia i ignorowanie pierwszych objawów bólowych może doprowadzić do poważnego schorzenia, a nawet do konieczności przeprowadzenia operacji stopy. To w dużej mierze od nas zależy jaki przebieg będzie miało leczenie. Niestety często pacjenci zgłaszają się do lekarza za późno, przez co czas rekonwalescencji bywa długi i męczący. Aby tego uniknąć należy wcześnie zadbać o zdrowie swoich stóp, którym zawdzięczamy w dużym stopniu możliwość poruszania.

Dla lekarzy zawsze liczy się dobro pacjenta, więc każde leczenie zaczynają od prób nieoperacyjnych. W tym celu każą nosić obuwie ortopedyczne, różnego rodzaju wkładki oraz kierować na fizjoterapię. Jednak gdy po takim leczeniu nie zachodzi żadna poprawa, to muszą zdecydować się na operację stopy. Technik i metod operacyjnych operacji stopy jest kilka, nie ma jednej metody na wszystkie dolegliwości stopy. Lekarz zawsze wybiera technikę indywidualnie do choroby pacjenta i stara się wybierać metodę jak najmniej inwazyjną. Najnowocześniejsze techniki operacyjne stóp sprawiają, że czas rekonwalescencji pacjenta się skraca oraz jego pobyt w szpitalu ogranicza się do minimum. Przy takich innowacyjnych metodach również ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych jest dużo niższy niż przy tradycyjnych operacjach.

Prawie po każdej operacji pacjent kierowany jest na rehabilitację. Dzięki ćwiczeniom szybciej odzyska sprawność w stopach i będzie mógł wrócić do dawnego trybu życia. Ważne jest, aby stosować się pilnie do zaleceń lekarza oraz nie przeciążać stopy w pierwszych dniach po operacji. Nasza determinacja i chęć powrotu do zdrowia zawsze sprawią, że operacja stopy skończy się powodzeniem.

Haluksy

 

Zobacz także

Artroskopia kolana - przywraca sprawność fizyczną

Operacja haluksa

Operacja kręgosłupa

Artroskopia kolana czyli bezbolesny zabieg

Endoproteza kolana poprawia funkcjonowanie układu ruchowego

Na zdrowie

Szlachetne zdrowie
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz

Aforyzm

Nie martw się, jeśli czujesz się dobrze. Przejdzie ci.


Numer konta do wpłat

97 1020 1097 0000 7002 0252 0245